Pondělí 23/4/2007

Soutěž o nejlepšího strhávače nazi-nálepek!

www.antifa.czAčkoliv aktivita nácků většinou končí u vysedávání v hospodě a útoků na příslušníky etnických, kulturních či sexuálních menšin, občas se pokusí šířit své zcestné názory i jinak než prostřednictvím násilí. V poslední době se tak v ulicích větších měst stále častěji setkáváme s různými formami ultrapravičácké propagandy; tou asi nejběžnější jsou různé nálepky a letáky. Boj s fašisty je podle našeho názoru třeba vést na všech frontách a kromě jiných aktivit chceme zamezit šíření propagandy těchto pomatenců.

Proto tato soutěž. Vidíš na ulici samolepku s logem Národního odporu nebo plakát volající po nutnosti rasové čistoty apod.? Tak je strhni! Místo hození do koše, kam tyto názory i jejich propagace bezesporu patří, je ale zalep do obálky, napiš na ni svou mailovou adresu nebo telefonní číslo a zanes nebo zašli do infocafé Krtkova Kolona v Sochařské ulici č. 6 na Praze 7.

Soutěží se ve dvou disciplínách:

1) titul Nejvýkonějšího strhávače získá ten, kdo shromáždí největší POČET nazi-samolepek

2) titulem Nejvšímavější strhávač se bude moct pyšnit člověk, který přinese nebo pošle nejvíc DRUHŮ ultrapravičácké propagandy.

Je-li samolepka přetržená nebo z ní půlka chybí, nevadí.

Ze všech získaných samolepek se po uzávěrce vytvoří koláž, kterou na nějaké následující akci dáme do dražby. Z vybraných peněz necháme natisknout samolepky s antifašistickými motivy.

Uzávěrka prvního kola soutěže je 20. června 2007. V případě úspěšnosti této akce ji budeme opakovat.

Pokud se do Krtkovy Kolony vydáte osobně, koukněte na kk.czechcore.cz na otevírací dobu a plánek, jak se tam dostanete.

Rozhodnete-li se samolepky poslat poštou, použijte adresu Společnost 2000, Sochařská 6, Praha 7- Bubeneč, 170 00.

A mějte na paměti: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

Kdo jsou Winston´s Kids?

Winston´s Kids je skupinou několika přátel, jimž je společná touha aktivně se zapojit do dění ve svém okolí. Jako jednotlivci se již delší dobu snažíme rozvíjet všemožné aktivity: pořádání koncertů, sportovních turnajů, podílení se na činnosti různých právozvířecích, antifašistických či ekologických iniciativ atd. Nyní jsme se rozhodli spojit společné prvky těchto různorodých aktivit a zastřešit je pod jedním názvem.

Winston´s Kids není jenom pořádání vážných akcí. U našich aktivit se chceme také bavit a chceme, aby se bavili i ostatní. Kromě Love Football Hate Racism, kde pořádáme různé sportovní utkání proti rasismu a komercializaci sportu, se snažíme organizovat i nejrůznější soutěže, kolektivní hry a závody. Je však jasné, že i v těchto projektech se najde špetka protestu či odporu.

Mimo této soutěže nesou nejnovější projekty názvy jako "Antirevizor", "Svaz Svobodných Zahrádkářů" nebo "DIY Turistický průvodce". Podívejte se na web Winston´s Kids.