Pondělí 2/4/2007

My jsme nazi z Moravy, kopneme tě do hlavy

www.antifa.czKdyž jsme na naše stránky umístili odkaz na „zdařilé“ video moravských neonacistů propagující Národní odpor, ani jsme netušili, kolik si užijeme zábavy. V první řadě je třeba říct, že samotné video je vskutku výstavní kousek a geniální rým „My jsem nazi z Moravy, kopneme tě do hlavy“ už asi v antifašistických kruzích zlidoví. Samozřejmě nelze opomíjet ani kvalitní hudební doprovod a procítěný zpěv. Jak se říká, po shlédnutí tohoto opusu ani jedno oko nezůstalo suché.
Za to našim moravským náckům skutečně srdečně děkujeme.

Je třeba ale poděkovat i jejich pražským kolegům za kvalitní dohru a ocenit jejich vrozenou skromnost, se kterou se od autorství videa distancovali. Doslova uvedli: „Každému jen trochu soudnému člověku je jasné,že jde o podvrh rudých soudruhů,nebo o dílo chovance ústavu pro duševně choré,jinak si to vysvětlit nedokážu“ (nick Theodor Eicke, 28. březen 2007 14:22 v debatě na fóru hooligans.cz)

Šok a kecy

Aby dodali svým slovům váhu, neváhal dokonce někdo z chrabrých nacistů neohroženě proniknout až na samotné fórum Československé anarchistické federace, kde riskoval vlastní život, když se pod neotřelým pseudonymem "Smrt náckům" snažil navodit dojem, že autorem vizuálního skvostu jsou ve skutečnosti antifašisté. Ve svých příspěvcích uváděl: "Tak už nás neonazi odhalili.na jednom diskuzním foru ultrapravice zjistili že video který sme zveřejnili na Antifa.cz v sekci bleskovky je z náši strany vyrobeno ale co se tíče národního odporu oni takový skutečně jsou!!!!na to video sme přidali pár fotek nácků a naspívali text ale pravdivej o dnešnich fašounech v česku,ale aspoň to působí zajímave.“

Musíme se omluvit – takových hudebních kvalit vskutku nedosahujeme a ani bychom se nepokoušeli tuto metu dosáhnout. Výroba takového videa je skutečně zcela mimo naše síly a stydlivě to přiznáváme. V našich řadách se nenachází ani tak kvalitní hudebníci, ani zpěváci a už vůbec ne básníci, kteří by byli schopni podat alespoň vzdáleně srovnatelný výkon.
Abychom učinili přítrž tomuto neoprávněnému přičítání zásluh, které nám nepřísluší, rozhodli jsem se zveřejnit alespoň autora hudby a zpěvu, který je nám znám a který sám, pravděpodobně jen ze studu před přílišnými ovacemi, zůstával dosud skryt zrakům veřejnosti.

Kdo je autor klipu?

Autor se skrývá pod nickem Dr.ACAB. Tento nick dlouhodobě používá Jiří Pavlíček, známý brněnský neonacista, který se chtěl dost možná tímto svým výronem upřímnosti zavděčit méně nadaným kamarádům, kteří však tuto upřímnost ocenili hozením jeho umu přes palubu. Video bylo pár dní po vystavení veřejnému posměchu a zjevnému nedocenění u elit české NS scény staženo samotným autorem ze serveru Youtube. Pavlíčkovi soukmenovci však stále nebyli sto přiznat svému bardovi autorství a s tvrdošíjností vlastní bojovníkům za bílé zítřky ho připisovali antifašistům, opět stejně neotřelým způsobem jako prve: „Já to nechápu....proč vedení Antify pořád zapírá že to video z youtube nevytvořili náckové ale my...
nazis už to stejně odhalili,tak proč lhát lidem!!To co jse děje v anarchistickém hnutím je už neúnosné, taky přemýšlim,jestli se vůbec budu dál hlásit k afa a čsaf...“
. Zopakovali tím jen krásnou ukázku bludu, ve kterém nacisté žijí a kde musí mít vše své Vůdce a vedení (byť se tváří, že nic takového nemají), a motivací je jakési podbízení se lidem.

CopyRIGHT

Umístění tak zásadního propagačního materiálu na veřejně dostupném místě jako je internet by mělo zásadní dopad na prudký nárůst sympatizantů neonacistické scény. Nepochybně to byl jen proslulý a všemi oceňovaný smysl neonacistů pro fair-play, který je donutil nezneužívat výhodu, která by jim z takové situace plynula a toto video z internetu stáhnout. Abychom jim tuto zaslouženou výhodu neprávem neupírali, rozhodli jsme se propagační video zveřejnit a zprostředkovat tak všem zájemcům o vstup do Národního odporu nefalšovaný zážitek z produkce našich čackých bojovníků za rasovu nerovnost.

Co dodat na závěr?

Ať si říkají národovci, NS nebo autonomní nacionalisté, vede je stále stejná myšlenka, která před více než 60ti lety dokázala vyvraždit milióny lidí během pár let. Důležitý není název, důležitý je obsah. Nezapomínejme na to.

VIDEO "MY JSME NAZI Z MORAVY":
Jelikož autor svůj skvost již smazal z YouTube, ale byla by škoda o něj přijít.

Související článek o této "cause" vyšel i v Brněnském deníku 02.04.2007

Přinášíme jeho přepis:

V klipu na internetu neonacisté hajlují

Národní Odpor patří v současnosti k hlavním oporám takzvané „White ­power“ scény, která sestává z pravicových radikálů a rasistů. V Brně má silnou pozici.

Na oficiálních stránkách sice toto hnutí kritizuje Židy a Romy, zpochybňuje holocaust a hlásí se k národnímu socialismu, vyhýbá se však jednoznačnému vyjádření sympatií ke zločinům nacistického Německa..

Na internetovém serveru Youtube.com se však v posledních dnech objevil videoklip oslavující Národní Odpor, který obsahuje nacistické pozdravy a výzvy k transportu některých lidí do plynových komor. Píseň podle závěrečných titulků nazpíval Dr. Acab, což je pseudonym jednoho z brněnských extremistů..

„Dr.Acab je známý brněnský neonacista Jiří Pavlíček. Ta přezdívka se nedá s ničím splést. Na rozdíl od ostatních místních rasistů, kteří se obvykle pouze opijí v hospodě a pak někoho zmlátí, to s ideologií myslí vážně. Nacismus poctivě studuje,“ popisuje muže, jehož přezdívka je u nahrávky, člen organizace Antifa Patr Křápek. Ta aktivity neonacistů monitoruje..

Videoklip k rasistické písni obsahuje především fotografie z demonstrací Národního Odporu. Na jednom snímku pod transparentem s názvem hnutí jsou zachyceni jeho členové se vztyčenými pravicemi v nacistickém pozdravu. Jiřího Pavlíčka alias Dr. Acaba hájila jeho bývalá dívka Veronika Temňáková. Ta na dotaz, zda Pavlíček svůj pseudonym stále používá, odpověděla, že už ne. „Někdo mu před půl rokem ukradl heslo a začal psát pod jeho jménem. Ať jede v čemkoliv, je v tom nevinně,“ řekla Temňáková..

Sama už na sebe dokázala v minulosti upoutat pozornost médií. V listopadu 2005 ji jako nezletilou zadrželi společně se třemi dalšími lidmi policisté kvůli brutálnímu útoku v Ostravě. Skupina tam v noci zákeřně napadla a zranila nejméně sedm lidí včetně ostravského policejního ředitele..

Rasistická píseň byla na internetu k vidění ještě před dvěma dny. Podle počítadla ji zhlédlo více než tisíc lidí. Dnes už se návštěvníkovi stránek zobrazí pouze upozornění, že autor svoje dílo odstranil. Redakce Brněnského Deníku Rovnost však má kopii původního klipu k dispozici..

„Národní Odpor v Brně udržuje četné kontakty s extremisty z okolních zemí, především s Německem nebo Slovenskem,“ řekl politolog Miroslav Mareš, který se na podobná hnutí specializuje.

Současně poukázal na to, jak je hnutí nezávislé. „Vychází to z amerického vzoru organizace. Hnutí tvoří jednotlivé buňky, které nemají jednotného vůdce a jsou autonomní. Je tak mnohem těžší jejich aktivity monitorovat,“ řekl Mareš.