Úvod

Vitejte na webu, který se věnuje streetartu s názorem

Freedom Writers

Tento web je prostorem pro inspiraci a výměnu zkušeností lidi, kteří nejsou spokojeni se stavem dnešní společnosti a zabývají se pouličním uměním – streetartem. Není náhodou, že web sídlí na doméně streetart.antifa.cz, protože antifašismus je pro nás přirozený postoj a velká část naší tvorby se zabývá jeho propagací. Podporujeme Antifašistickou akci, která je nám svými postoji a aktivitami blízká.

Proč to děláme?
Nechceme, aby se kdokoliv cítil být ohrožován neonacisty či fašisty. Nesouhlasíme s tím, aby nás šmírovali na každém rohu policejní kamery. A nelíbí se nám šeď měst a její maskování všudypřítomnou reklamou. Nesouhlasíme s tím, že by lidé bez domova měli chodit po ulicích lemovaných prázdnými domy. Nelíbí se nám v jakém stavu je dnešní společnost a toužíme jí změnit. Snažíme se upozorňovat na sexismus, genderové stereotypy, pokoušíme se streetartem bojovat za práva zvířat, hájit ekologické postoje, stavět se proti sociálnímu vylučování a poukazovat na další problémy, které trápí města a ulice, ve kterých se naše tvorba objevuje. Streetart je jeden prostředků, jak naše sdělení šířit mezi ostatní.

Co dělat?
Můžeš vyrábět šablony a zdobit jimi město, pod své graffiti tagovat sympatie k antifašismu a antiautoritářským myšlenkám, s kamarády vyrábět DIY bannery a věšet je na viditelná místa, vyrábět samolepky, psát hesla a malovat politické graffiti, předělávat billboardy, pořádat graffiti jamy nebo dělat třeba 3D streetart. Aktivitě se meze nekladou. Všechno je jenom na tvém nápadu. Pusť se do toho.

Potkáme se v ulicích! Freedom fighters, Freedom writers.